• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg
  • 20.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 23.jpg
  • 24.jpg
  • 25.jpg
  • 26.jpg

Logo OstrowiecBiega.pl

Baner promujący wydarzenie

 

Ogłoszenia

Uwaga ! Zapraszamy na ZAJĘCIA RUCHOWE organizowane przez MOSiR:

  • w Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO:
    - Pilates: wtorek i czwartek o godz. 18.30
    - Joga (grupa ogólna): poniedziałek i środa o godz. 18.30
    - Joga (grupa początkująca): wtorek i czwartek o godz. 19.30
  • na Pływalni Rawszczyzna:
    - Aqua Power (aquarobic): poniedziałek o godz. 18.00 i 19.00
    - Aquarobic: wtorek i czwartek o godz. 18.00 i 19.00
    - Aqua Senior (aquarobic): sobota o godz. 9.00, 10.00 i 11.00

W związku z odbywającymi się w dniach 12-14 czerwca na Pływalni Rawszczyzna zawodami PGE Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu - 4. Memoriał Z. Pacelta i J. Wiederka basen będzie niedostępny dla klientów od czwartku (11 czerwca) od godziny 20 do końca tygodnia.

Sauna i siłownia w Dziale Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Pływalni Rawszczyzna będą nieczynne od piątku (12 czerwca) od godziny 15 do końca tygodnia.

Zajęcia Aqua Senior zaplanowane na 13 czerwca (sobota) nie odbędą się. Zajęcia zostają przeniesione na 27 czerwca (sobota). Jednocześnie informujemy, że karnety na zajęcia Aqua Senior ważne w okresie od 23 maja do 21 czerwca zostaną automatycznie przedłużone do 27 czerwca.

Featured

Olimpijskie medale na Rawszczyźnie

Pierwszego dnia Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, rozgrywanych w Ostrowcu Św., odsłonięte zostały repliki medali olimpijskich polskich pływaków, wmurowane we frontową ścianę Pływalni Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Przecięcia wstęgi, w obecności fundatorów władz Polskiego  i grupy najmłodszych pływaków KSZO, dokonały pierwsza olimpijska medalistka w historii polskiego pływania - Agnieszka Czopek oraz mająca na swoim koncie najwięcej olimpijskich medali - Otylia Jędrzejczak.

 


Inicjatorem tej niezwykłej ekspozycji był Poseł Zbigniew Pacelt, który swoją bogatą sportową karierę rozpoczynał w KSZO. Fundatorami są Zbigniew Pacelt, Grzegorz i Andrzej Pietrzykowscy, Adolf i Marcin Jabłońscy, Stanisław Bobkiewicz, Marian Strzelecki i KS KSZO Ostrowiec. Repliki wykonał ostrowiecki artysta plastyk Tadeusz Kurek.

- Świat wymyślił medale dla młodzieży i chciałem pokazać, że te medale są do zdobycia. Nie są to abstrakcyjne medale, tylko konkretnie zdobyte przez polskich pływaków na igrzyskach olimpijskich. Mają one być namacalnym przykładem, że praca daje efekty, a czas spędzony na basenie, ambicja i zaangażowanie, pozwolą zrealizować młodzieży marzenia o nich. Po ogłoszeniu wśród przyjaciół, że jest taka idea, fundatorów zgłosiło się więcej niż medali. Ale mam dla nich dobrą wiadomość… za rok są igrzyska w Londynie i polscy pływacy przywiozą z nich kolejne medale – mówił podczas uroczystości Poseł Zbigniew Pacelt.

Polscy medaliści Igrzysk Olimpijskich:
Złoty:
Otylia Jędrzejczak, Ateny 2004, 200 m mot., 2:06.05
Srebrne:
Rafał Szukała, Barcelona 1992, 100 m mot., 53.35
Otylia Jędrzejczak, Ateny 2004, 100 m mot., 57.84
Otylia Jędrzejczak, Ateny 2004, 400 m dow., 4:05.84
Brązowe:
Agnieszka Czopek, Moskwa 1980, 400 m zm., 4:48.17
Artur Wojdat, Seul 1988, 400 m dow., 3:47.34

 

Zobacz zdjęcia z uroczystości odsłonięcia replik medali olimpijskich oraz Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu