W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyły się I Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Dyrektora MOSiR. Organizatorami zawodów byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz ostrowieckie Koła Wędkarskie nr 35 i 36.
Zobacz: zdjęcia z zawodów
Turniej Piłki Nożnej Ostrowieckich Zakładów Pracy o Puchar Prezydenta Miasta zakończył się triumfem drużyny Celsa Huta Ostrowiec Św., która w finale pokonała Publimę. W meczu o trzecie miejsce Eurocash po rzutach karnych pokonał drużynę Hutnik.
Zobacz: zdjęcia z turnieju

Na Stadionie Miejskim KSZO Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. rozegrana została druga runda wojewódzkich eliminacji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego "Coca-Cola Cup 2012". W Ostrowcu Św. rywalizowało 25 zespołów (17 chłopców i 8 dziewcząt) z województwa świętokrzyskiego. Awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się wiosną przyszłego roku, uzyskały PG 2 Ostrowiec Św., PG 1 Łagów i PG 1 Busko-Zdrój (wśród chłopców) oraz PG Daleszyce, PG 1 Sandomierz i PG Pawłów (wśród dziewczynek).
W sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Hala Sportowo – Widowiskowa, ul. Świętokrzyska 11 – 1 piętro) rozpoczęła się sprzedaż karnetów na mecze AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. w sezonie 2011/2012. Cena karnetu normalnego została skalkulowana na 100zł, a ulgowego (dla emerytów, rencistów, uczniów i studentów) na 50zł. Posiadaczom karnetów będzie przysługiwać wejście na wszystkie 11 spotkań ostrowieckiego zespołu w sezonie 2011/2012, rozgrywane we własnej hali (1 mecz gratis). Sprzedaż biletów (w cenie 10zł - normalny i 5zł – ulgowy) rozpocznie się w dniu meczu.
Dnia 6 października 2011 r. w Ośrodku rekreacyjnym „GUTWIN” rozegrane zostały Mistrzostwa Ostrowca Św. szkół podstawowych i gimnazjów w Indywidualnych Biegach Przełajowych na rok szkolny 2011/2012.
Na Warszawskim Torwarze w blasku telewizyjnych kamer stacji TVP Sport odbył się Wielki Finał II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W imprezie - w roli kibiców - uczestniczyło 40 uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych wraz z opiekunami. Wyjazd do stolicy ostrowieckiej grupy uczniów możliwy był dzięki wsparciu Pani Poseł na Sejm RP Marzeny Okły-Drewnowicz.
Dnia 29 września 2011 r. w Ośrodku Rekreacyjnym „GUTWIN” rozegrane zostały Mistrzostwa Ostrowca Św. szkół podstawowych i gimnazjów w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Sztafety szkolne rywalizowały na dwóch dystansach: 10 x 800m dla dziewcząt i 10 x 1000m dla chłopców. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowy Szkolny Związek sportowy w Ostrowcu, a trasy przygotował Kazimierz Jaros. W zawodach udział wzięło 264 uczniów z 11 szkół podstawowych (w tym 112 dziewcząt i 142 chłopców) oraz 178 uczniów z 6 gimnazjów (w tym 67 dziewcząt i 124 chłopców).