Finał Ostrowieckiej Volleymanii dziewcząt na rok szkolny 2014/2015

W dniu 30 maja 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Św. rozegrany został V Turniej Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt „Ostrowiecka Volleymania” na rok szkolny 2014/2015. W turnieju mogły uczestniczyć uczennice osobno z klas VI, V, IV i młodsze. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5.

KLASY VI
W zawodach w kategorii klas VI-tych wzięło udział 28 dziewcząt w 7 drużynach z 6 szkół podstawowych, gry toczyły się w trójkach. Zawody zostały rozegrane w trzech grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do finału awansowały dwie drużyny z grupy A i jedna z grupy B. W finale zagrały każdy z każdym.

PSP7/3 - PSP1 6:15

Kolejność: 1. PSP 1/1 6pkt., 2. PSP 7/3 4pkt., 3. PSP 5 2pkt., PSP3 0pkt.

Wyniki grupa B:
PSP 7/1 – PSP4  15:13
PSP 10 – PSP4  15 :13
PSP 7/1 – PSP10  15:12

Kolejność: 1. PSP7/1 4pkt., 2.PSP10 2pkt., 3. PSP4 0pkt.

Finały:
PSP 7/3 – PSP1  3: 15
PSP 7/1 – PSP1  11:15
PSP7/3 – PSP7/1  7:15

Kolejność końcowa: 1. PSP 1/1, 2. PSP 7/1, 3.PSP7/3

Składy trzech najlepszych drużyn:
PSP 1/1: Maja Sobusiak, Cichocka Anna, Małgorzata Potocka. Opiekun: Justyna Pucułek.
PSP7/1: Dulias Zuzanna, Kuśmierz Aleksandra, Kwiatkowska Weronika, Krzak Julia. Opiekun: Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.
PSP7/3: Maj Wiktoria, Osuch Gabriela, Kurek Natalia, Przybysławska Ola. Opiekun: Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.

KLASY V
W zawodach w kategorii klas V-tych wzięło udział 27 dziewcząt w 9 drużynach z 5 szkół podstawowych , gry toczyły się w dwójkach. Zawody zostały rozegrane w trzech grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do finału awansowały po jednej drużynie z grupy i zagrały każdy z każdym.

1. PSP10/1, PSP4, PSP3/1,

PSP 10/1: Kaja Klepacz, Natalia Łyjak. Opiekun: Magdalena Wykrota- Skóra.
PSP4: Olejnik Wiktoria, Stefańska Karolina, Kaleta Natalia. Opiekun: Renata Pypeć, Jacek Farys.
PSP3/1: Luzak Weronika, Komisarczyk Kinga. Opiekun: Agnieszka Sołtys.

KLASY IV
W zawodach w kategorii klas IV-tych wzięło udział 9 dziewcząt w 9 drużynach z 3 szkół podstawowych, gry toczyły się w singlach. Zawody zostały rozegrane w trzech grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do finału awansowały po jednej drużynie z grupy i zagrały każdy z każdym.

PODSUMOWANIE CYKLU TURNIEJÓW Ostrowieckiej Volleymanii 2014/2015

Cykl Turniejów został rozegrany: 22 listopada, 13 grudnia, 18 kwietnia, 9 maja i 30 maja.