• 01.jpg
 • 02.jpg
 • 03.jpg
 • 04.jpg
 • 05.jpg
 • 06.jpg
 • 07.jpg
 • 08.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg
 • 21.jpg
 • 22.jpg
 • 23.jpg
 • 24.jpg
 • 25.jpg
 • 26.jpg
Grafika promująca imprezę
Featured

Otwieramy zapisy do XI MosirGutwinRun 2023!

Rozpoczęły się zapisy do 1. rundy „XI MosirGutwinRun 2023 – Maraton i Półmaraton na raty”. W ramach imprezy, która zaplanowana została na 14 maja, odbędą się biegi na dystansach ok. 10 i 5km oraz 5-kilometrowy marsz Nordic Walking. Jak co roku, co najmniej czterokrotne zaliczenie jednej z tych konkurencji w trakcie sześciu tegorocznych rund pozwoli na skompletowanie „na raty” jednego z dwóch popularnych długodystansowych biegów – maratonu (4 x 10.548m) lub półmaratonu (4 x 5274m).Pierwsza klasyfikacja cyklu w maratonie i półmaratonie na raty ogłoszona zostanie po czwartej rundzie (27 sierpnia) na podstawie sumy osiągniętych podczas czterech rund czasów. Ci, którzy zdecydują się na rywalizację na obu dystansach, wezmą udział w walce o prestiżowy tytuł Super GutWinnera 2023, którymi nagrodzeni zostaną najlepszy mężczyzna i najlepsza kobieta za sumę czasów osiągniętych w maratonie i półmaratonie na raty.

Wzorem ubiegłych lat w ramach XI MosirGutwinRun 2023 prowadzona będzie Klasyfikacja Rodzinna. Celem tejże klasyfikacji jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).
Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.
O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

Prawo startu w biegu na 5 km mają osoby, które w 2023 roku ukończą 13 lat (rocznik 2010 i starsi), a w biegu na dystansie 10 km – 16 lat (rocznik 2007 i starsi). Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie za zgodą rodziców bądź prawnych opiekunów.

Podczas każdej z rund zorganizowane zostaną również biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów. Tu zapisy prowadzone będą prowadzone każdorazowo przed biegiem, w biurze zawodów (brak zapisów internetowych).

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale pobierana jest opłata za numer startowy z chipem do automatycznego pomiaru czasu w kwocie 10 zł brutto (nie dotyczy biegów dzieci). Numer startowy obowiązuje we wszystkich konkurencjach objętych pomiarem czasu (biegi na 5 km i 10km, marsz Nordic Walking). We wszystkich rundach w całym cyklu imprezy obowiązuje ten sam (jeden) numer, dlatego należy go zachować w dobrym stanie technicznym i zabierać na kolejne rundy imprezy. Odtworzenie zgubionego lub zniszczonego numeru startowego wiąże się z koniecznością wykupienia nowego (analogicznie w przypadku nie zabrania go ze sobą na kolejną rundę - zapomnienia).

Rywalizacja odbywać się będzie na trasach wytyczonych wokół okalającej stawy na Gutwinie alejce oraz po ścieżkach w pobliskim lesie.

ZAPISYFormularz | Lista startowa (UWAGA! E-mail z kodem aktywacyjnym może "wpaść" do SPAMU).

Program każdej rundy:
8.30 - 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,
10.00 - 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,
10.00 - 11.30: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i w biegach dla dzieci oraz odbiór numerów startowych,
11.30 - 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
12.00 - 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.

Terminarz XI MosirGutwinRun 2023:
1. runda - 14 maja,
2. runda - 11 czerwca,
3. runda - 2 lipca,
4. runda - 27 sierpnia,
5. runda - 17 września,
6. runda - 8 października.

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami XI MosirGutwinRun 2023 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Depil Concept, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, IronPro, Agencja Reklamowa K1 Studio, Restauracja Primo, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sport Medical - Tlenoterapia Hiperbaryczna, Agencja Reklamowa KreoGraf, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Szwajcaria Bałtowska, Browar Bałtów, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Galeria Mebli Arkadia, MimiTorek, Salon Komputerowy Render 2000, Centrum Sport, Finow Polska, Pizzeria DaGrasso oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Radio Kielce, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

 

Bo w numerze startowym jest Moc – Postawmy Marka na nogi!

 

Uczestnicy cyklu biegów „XI MosirGutwinRun 2023 – Półmaraton i Maraton na raty”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, wspierają Podopiecznego Fundacji Bo w Nas jest Moc Marka Łukasika, który w marcu ubiegłego roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi spadając z wysokości. Podczas tego upadku doznał złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym ze stłuczeniem rdzenia kręgowego. W wyniku urazu nastąpił niedowład spastyczny kończyn dolnych.

Poprzez organizowaną Aukcję „Bo w numerze startowym jest Moc – Postawmy Marka na nogi” pomagamy Markowi w walce o sprawność. Marka można wesprzeć również poprzez wpłatę na platformie pomagam.pl.

Regulamin Aukcji:

1. Organizatorem Aukcji jest Fundacja Bo w Nas jest Moc, a przedmiotem Aukcji są numery startowe od 1 do 550 przeznaczone dla uczestników cyklu biegów „XI MosirGutwinRun 2023 – Półmaraton i Maraton na raty”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim (szczegóły na stronie www.ostrowiecbiega.pl).

2. Udział w imprezie biegowej jest bezpłatny. Na rzecz organizatora, niezależnie od wylicytowanej kwoty, należy wpłacić przy odbiorze numeru startowego w biurze zawodów 10zł, co stanowi koszt wyprodukowania numeru startowego z czipem mierzącym czas.

3. Aukcja prowadzona jest wyłącznie w Wydarzeniu „XI MosirGutwinRun 2023 - 1. runda" dostępnym na platformie społecznościowej Facebook, którego współorganizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc. Licytacja poszczególnych numerów (od 1 do 550) jest możliwa wyłącznie pod wskazanym postem w Wydarzeniu - w odpowiedzi do komentarza napisanego przez jednego z Organizatorów Wydarzenia odnoszącego się do danego numeru. Przykładowo licytacja dla numer 1 odbywa się pod komentarzem wystawionym przez Fundację Bo w Nas jest Moc o treści „Licytacja numeru 1”.

4. Minimalna kwota jaką należy zadeklarować wynosi 5zł, a przebić można ją kwotą wyższą od aktualnie najwyżej co najmniej o kolejne 5zł (5zł, 10zł, 15zł, itd.).

5. Aukcja rozpoczyna się 27 kwietnia 2023r. i kończy 9 maja 2023r. o godzinie 20.00 Wszystkie deklaracje złożone poza tym terminem lub poza miejscem wskazanym w pkt. 3 i warunkami zawartymi w pkt. 4, będą nieważne i będą kasowane.

6. Po zamknięciu Aukcji opublikowana zostanie lista osób, które wygrały deklarując zgodnie z niniejszym Regulaminem najwyższą kwotę. Od tego momentu Organizator Aukcji czekać będzie do dnia 11 maja 2023r. do godziny 20.00 na wpłaty zadeklarowanych kwot.

7. Wpłaty można realizować wyłącznie za pośrednictwem Platformy Pomagam.pl na zbiórce pomagam.pl/pomagamymarkowi dopisując w komentarzu do wpłaty hasło o przykładowej treści „GutwinRun 1” (w przypadku opłaty za numer startowy 1).

8. Po pozytywnej weryfikacji opłat Organizator umieści w dniu 12 maja 2023r. na stronie www.ostrowiecbiega.pl listę startową zawodów z przydzielonymi numerami startowymi.

9. Odbiór numerów startowych będzie możliwy w dniu 12 maja (w godzinach 10.00-14.00, Hala MOSiR - ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.30) oraz w dniu zawodów (zgodnie z harmonogramem pracy Biura Zawodów, dostępnym w Regulaminie imprezy).

10. Nieopłacone w terminie wskazanym w pkt. 6 numery startowe wrócą do ogólnodostępnej puli i zostaną przydzielone w sposób losowy. Nie będzie możliwości dokonania wpłaty za licytację poza wskazanym w pkt. 6 terminem oraz poza wskazaną w pkt. 7 Platformą lub w Biurze Zawodów.