W dniu 15.04.2011 r. na Pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św. odbyły się Mistrzostwa Ostrowca Św. Szkół Podstawowych w Indywidualnych Zawodach Pływackich na rok szkolny 2010/2011. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. W zawodach wzięło udział 60 dziewcząt i 89 chłopców z 10 szkół podstawowych.
Ponad stu najmłodszych miłośników pływania i zabaw w wodzie z klas I, II i III wzięło udział w drugiej edycji „Pływackich weekendów” zorganizowanych na Pływalni „Rawszczyzna” w ramach programu „Akademia Pływacka 2011”.
Klasyfikacja łączna "Pływackich weekendów" po dwóch edycjach


W piątek 18 marca Pływalnia „Rawszczyzna” oblężona była przez dzieci z klas I, II i III ostrowieckich szkół podstawowych, które wzięły udział w pierwszej edycji „Pływackich weekendów” organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. w ramach programu „Akademia Pływacka 2011”.
Od piątku do niedzieli (11-13 marca) nowowybudowana Hala Sportowo – Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji otworzyła swoje drzwi dla mieszkańców Ostrowca Św. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji.
Przysłowiowy „palec” dzielił na mecie najlepsze sztafety III Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej, które kolejny raz odbywały się na Pływalni Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Reprezentacja Powiatowej Straży Pożarnej z Opatowa wyprzedziła o zaledwie 10 setnych sekundy drużynę wystawioną przez gospodarzy – komendę Powiatowej Straży Pożarnej z Ostrowca Św. Indywidualnie najlepszy, podobnie jak przed rokiem, okazał się Andrzej Basiak ze Starachowic.